Neiksans Rallysport ir viena no profesionālākajām autosporta komandām Latvijā, kas ikdienā savus pakalpojumus sniedz klientiem gan Eiropā, gan Krievijā. Vairāku gadu laikā iegūtā pieredze Neiksans Rallysport ļauj piedāvāt ikviena autosportista individuālajām vajadzībām atbilstošu pakalpojumu loku – sporta automašīnas būvniecību, sagatavošanu sacensībām, remontu, apkalpošanu sacensību laikā, kā arī sportistu apmācību un sagatavošanu dažāda mēroga rallija, rallijreida, rallijkrosa un autošosejas sacensībām. Uz tikšanos!

Īss ceļojums Neiksans Rallysport 40 gadu vēsturē!

Ar prieku Jums pastāstīsim par četriem aspektiem, kas izveidoja Neiksans Rallysport!

PĒTERA NEIKŠĀNA AUTOSPORTISTA KARJERA
Tas viss sākās 1973. gadā Bauskā, kur sešpadsmit gadus vecais Pēteris atrada savu aizrautību motokrosā.
Pāris gadus vēlāk viņš saņēma prestižo apbalvojumu – PSRS sporta meistars motokrosā.
Turpmāko gadu laikā, Pēteris pievērsās motobraukšanai pa asfalta seguma. 
Muguras traumas dēļ jaunais sportists beidza savu motobraucēja karjeru. Tomēr, dīkstāve nebija ilga un viņš atgriezās sacensībās – šoreiz jau uz četriem riteņiem.
Lai gan sacensības ieņēma nozīmīgu lomu ikdienas ritējumā, autosports netraucēja ģimenes dzīvei, un pasaulē nāca Neikšānu pirmā atvase - dēls Māris.Pēc startiem autokrosa trasēs ar UAZ automašīnām, Pēteris pārsēdās VAZ markas spēkratos, lai brauktu rallijos.

  Pētera autosportista karjeras augstākais punkts – autokross. Pirmais starts FIA Eiropas autokrosa čempionātā.
Neikšānu garāžā uzbūvētais Aleko 4x4 spēkrats – vienīgais eksemplārs visā plašajā Padomju Savienībā. 1990. gadā tūkstošiem pašmāju skatītāju priekšā Pēteris izcīnīja 2. vietu Latvijā notikušajā FIA Eiropas autokrosa čempionāta posmā. Pēteris bija pirmais latviešu autosportists, kurš Eiropas čempionātā kāpis uz sacensību goda pjedestāla. 1990. gada čempionāta kopvērtējumā Pēteris ierindojās augstvērtīgajā 4. vietā!

Pētera pēdējās autokrosa sacensības bija 1992. gadā. Lai gan braucēja karjerai tika pielikts punkts, jau pēc pieciem gadiem viņš autosportā atgriezās jaunā ampluā – kā savu dēlu treneris un komandas vadītājs.

BRĀĻU NEIKŠĀNU DEBIJAS GADI
Automašīnas allaž ieņēma nozīmīgu lomu brāļu dzīvē. Un nebija svarīgi, kas tā par mašīnu – galvenais, ka ar to varēja piedalīties sacensībās!
#77 Māris Neikšāns – Latvijas čempions kartingā.

AUTOKROSS UN IZAUGSMES LAIKS
Pavadījuši kartingu trasēs tikai vienu sezonu, brāļi nolēma spert soli uz priekšu un turpmāk startēt ar jaudīgāku sporta tehniku, uzsākot savas autokrosa un rallijkrosa braucēju karjeras. Māra pirmā mašīna bija Pētera būvētais VAZ 2108.
  2001. gadā, startējot ar pašu būvētu un prestižākajai priekšpiedziņas klasei atbilstošu VW Golf 3 automašīnu, Māris Neikšāns izcīnīja Latvijas čempiona titulu uzreiz divās disciplīnās - gan autokrosā, gan rallijkrosā!
Savukārt 2002. gadā lieliska debija autošosejas sacensībās – Mārim uzvara jau ar pirmo piegājienu!

RALLIJS
Pēc pāris rallijsprinta sacensībām ar Lada Samara, Neikšānu ģimene saprata: rallijs ir pareizais izaugsmes ceļš. Māris Neikšāns 2003. gadā startēja visos Latvijas rallija čempionāta posmos un izcīnīja čempiona titulu 1600 FWD klasē.

Ar Latvijas Mobilais Telefons atbalstu 2004. gadā tika izveidota LMT Rallija Komanda. Pirmajā gadā Māris Neikšāns / Edgars Utāns startēja ar Latvijā vēl neredzētu auto – Super 1600 klases Ford Puma.
2004. gads Mārim atnesa jaunu izaicinājumu – Neikšāns pirmo reizi startēja FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā Somijā!

Sākot ar 2005. gadu, Māris sacensībās piedalījās ar pilnpiedziņas automašīnām – pirmie starti pie Mitsubishi Lancer Evolution VI stūres.


Gatavojoties 2006. gada sezonai, Neikšānu ģimenes garāžā tika uzbūvēts jauns Mitsubishi Lancer Evolution IX, ar kuru Latvijas rallija čempionātā startēja Māris Neikšāns / Māris Jēkabsons. Tikmēr Andis Neikšāns / Edgars Utāns startēja ar Renault Clio. Abas ekipāžas cīnījās par uzvarām savās ieskaites klasēs, bet komandu ieskaitē LMT Rallija Komandai nodrošināja zelta medaļu!

  
  


2007. gada sezonai Neikšāni uzbūvēja divas jaunas pilnpiedziņas Mitsubishi Lancer Evolution IX mašīnas. Māris izcīna uzvaru divos rallijos, tikmēr Andis izcīna otro vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Gada nozīmīgākās sacensībās – starts pasaules čempionāta (WRC) posmā Rally Finland, kur Māris finišēja 3. vietā N4 grupā un 20. vietā kopvērtējumā. Tobrīd, tas bija augstākais rezultāts kādu pasaules čempionātos bija sasnieguši latviešu autosportisti.

  


Pēc klientu pasūtījumiem, 2007. un 2008. gadā Neikšāni uzbūvēja sešas jaunas Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnas, ar kurām ekipāžas cīnījās par augstām vietām kā Latvijas, tā arī starptautiskos rallijos.

2008. gadā Māris startēja kopā ar Gundaru Kreili un izcīnīja FIA North European Zone (NEZ) čempionu titulu N4 klasē.
2008. un 2009. gadā Neikšāni guva jaunu pieredzi, apkalpojot Andra Feldmaņa / Krista Feldmaņa pilotēto OSCar automašīnu, ar kuru ekipāža piedalījās Dakāras rallijreidā.
2009. gada sākumā, Neikšāni uzbūvēja Latvijā pirmo Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu, ar kuru startēja divkārtējais Latvijas čempions R13 ieskaites klasē Raimonds Strokšs.
2009. gada lielākais izaicinājums – LMT Rallija Komanda startēja visos FIA pasaules rallija čempionāta PWRC ieskaites klases posmos!
2010. un 2011. gadā LMT Rallija Komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru Latvijas rallija čempionātā.

2012. gadā, noslēdzot savu autosportista karjeru, Māris Neikšāns kļuvis par astoņkārtēju Latvijas čempionu, un turpmāk izlēma pievērsties trenera darbam, lai nodotu savas zināšanas citiem! Tiek mainīts komandas nosaukums un izveidota Neiksans Rally Sport - komanda, kas pilnvērtīgi pievēršas darbam ar klientiem.
Kopš profesionālās karjeras beigām, Māris laiku pa laikam piedalās atsevišķos rallijos, rallija šovos un rallijreidos galvenokārt ārpus Latvijas robežas.

Viens no spilgtākajiem Māra startiem bija 2016. gada februārī, kad viņš piedalījās FIA pasaules rallijreida čempionāta pirmajā posmā. Māris sacensībās startēja ar leģendārā franču autosportista Jean-Louis Schlesser T1 prototipu un izcīnīja negaidītu, tomēr skaistu uzvaru!
    

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.